© Özgür Dönüşüm Ankara

ÖZGÜR DÖNÜŞÜM ANKARA

 1. Talepte bulundum aradan 5 saat geçti hala yayınlanmadı? Neden?
 2. Gruba gönderilen bütün iletiler yönetim onayından geçmektedir. Grup kurallarına uygun olan her iletiyi onaylıyoruz. Grup kurallarımız şu adreste: www.ozgurdonusum.org

 1. Teklif açan kişiye özel mesaj atıp talip olabilir miyim?
 2. Teklif sahibi kime verdiğini açıklamadan özel mesaj atıp talip olmak üyeliğiniz silinmesine sebep olabilir. Açılan teklif altında talebinizi bildirmeniz ve teklif sahibini kime verdiğini beklemeniz gerekmekte.

 1. Mesaj yazamazsak nasıl iletişim kuracağız? Ne zaman mesaj yazabiliriz?
 2. Teklif sahibi sizi seçti ise kendisiyle iletişime geçmek için özel mesaj atabilirsiniz. Eşyanızı teslim etmek için karşılıklı anlaşıp yer ve zamanı belirleyebilirsiniz. Sizi seçmeden iletişime geçmeyiniz. Bu rahatsız edici ve ısrarcı davranışlarınız üyeliğinizin silinmesine sebep olabilir.

 1. Attığım mesajlar cep telefonlarının diğer kutusuna düşmüş göremiyorum. Ne yapmalıyım?
 2. Bu başlıktaki anlatım size yardımcı olacaktır;

 1. İyide ilk talep eden bendim. Teklif sahibi kime göre neye göre seçiyor.
 2. İlk gelen alır gibi bir yarışın içinde değiliz. Talip olan herkes eşit haklara sahip. Teklif sahibinin neye göre verdiği konusu ise tamamen kendisine ait bir düşüncedir. Biz karışamayız veya onun düşüncesini sorgulayamayız. O anki ruh hali etkilidir bence :)

 1. Aldığım hediye olmazsa/uymazsa yeniden teklife açabilir miyim?
 2. Zaten grup bu yüzden var :)

 1. İlk ben istedim neden onu seçtiniz.
 2. Yukardaki soruda cevapladık. Cevap tatmin edici değilse tekrar okuyun :)

 1. İletilerimi neden siliyorsunuz? Siz kimsiniz ki silebiliyorsunuz?
 2. Grubun amacı niteliğinde temiz ve herkesin daha yoğun olarak kullanabileceği bir grup için uğraşıyoruz. Konu dışı yapılan yorumları ve karşılıklı tartışmaları başka insanlar görmek istemeyeceği için bu iletileri biz de siliyoruz. Ayrıca grup kurallarına uymayan diğer üyeleri rencide edecek iletileri silmekle kalmayıp yazan kişiye de gruptan siliyoruz. Silmeyelim mi yoksa?

 1. Üyeleri gruptan neden siliyorsunuz?
 2. Grup kurallarına aykırı davranan insanların grupta başka insanları rencide edecek davranışta bulunmasını istemiyoruz. Davranışlarında art niyet ve kötü söylem olanları kişilerin üyeliklerini siliyoruz. Bir yalnışlık olduğunu düşünüyorsa Yönetimle irtibata geçip gerekli tartışmalardan sonra üyeliğini aktifleştirebiliriz. Eli sopalı bir yönetim gibi görünmek yerine grubun amacını anlamış ve ona göre davranan insanların çevremizde olmasını isteriz.

 1. Talip olduğumu geç yazmışım kaçırdım mı?
 2. Teklif sahibi henüz talep eden kişilerden birini seçmediği sürece geç kalmış sayılmazsınız. Talibim yazdığınız an itibariyle diğer talipliler arasındaki haklarınızın eşit olduğunu asla unutmayın.

 1. Bir kafeden bahsediyorsunuz nedir bu kafe olayı?
 2. Kafe değil. Eşya bırakma merkezlerimiz mevcut. Gerekli ulaşım adresleri şu linkte mevcut. Eşya bırakma merkezlerimizi lütfen ikinci tercih olarak kullanın. Oraların sahipleri de bu işi gönüllü olarak yapıyorlar ve onlara daha fazla iş yükü bindirmeyelim.

 1. Ben aradığım sorunun cevabını bulamadım.
 2. Grubumuz bizimle beraber yaşayıp gelişiyor. Vakit ayırıp doğru cevabı hissedebileceğin günü beklemenizi isteriz. Cevap için ısrar ediyorsanız Yönetime mesaj atabilirsiniz.